2019-2020 н.р.

Тренінг «СТОП  БУЛІНГ: молодь проти насильства»

4 березня 2020 року психолог школи Макара Марина Іванівна провела тренінг «СТОП  БУЛІНГ: молодь проти насильства», на якому учні ознайомилися з поняттям, видами та структурою булінгу.

Під час заходу підлітки взяли участь у вправах, завдяки яким змогли себе відчути і в ролі жертви цькування, і  в ролі  агресора. Також вони дізналися про адміністративну відповідальність за булінг та визначилися, куди звертатися за допомогою, якщо стали об’єктом приниження або свідком цього. А також намалювали символічні «долоньки доброти», на яких записали свої ідеї, як підтримати того, хто став об’єктом цькування.

Хочеться сподіватися, що думки, висловлені учнями, зроблять їх небайдужими до такого явища, як булінг.

Дитячий психолог

ДИТЯЧІ СТРАХИ І ПАНДЕМІЯ

Татьяна Козман

Як дотримуватися психологічної гігієни в спілкуванні з дітьми на тему пандемії, щоб зберегти психічне здоров'я дітей на період до і після карантину.

Трохи про прогнози.

Діти тільки пару днів раділи продовженню канікул і знаходженню вдома. За час, поки вони знаходяться поруч з дорослими, вони чули багато різних версій (які нагнітають чи заперечують і ін.) Про те, що зараз відбувається у нас і у всьому світі. Вони реагують на цю інформацію, навіть якщо зовні це ніяк не проявляється. Їх психіка «заражена» тривогою. І якщо з цим нічого не робити, то через місяць-два (а може, й раніше) вона почне «вилазити» в різних формах: розлад сну, харчування, появою незвичайних страхів, патологічною прив’язаністю до батьків, погіршення поведінки, ОКР та т. д.

Чим це пояснюється?

У віці від 5 до 10 років у дітей з'являються страх втрати батьків і екзистенційні страхи - страх війни, нападів, катастроф, пошкоджень, заражень і т.д. За великим рахунком - це прояв страху смерті, страху «не бути». Наявність таких страхів вважається показником «нормального» розвитку дітей. Заважати дитині і оточуючим вони починають тоді, коли з ними не так обходяться: «годують» панікою, різною, частіше за все, суперечливою інформацією, запереченням стану або намагаються створити ілюзію благополуччя.

Дорослим зараз нелегко, вони знаходяться в деякому «зміненому» стані, коли необхідно блискавично перебудовуватися і адаптуватися до нових умов. Але їм важливо пам'ятати, що дітям в цих умовах життя необхідно спертися на авторитетну і сильну фігуру батьків, які допоможуть їм впоратися з тривогою.

Що робити дорослим?

• Визнати свій страх (навіть якщо ви не боїтеся зараження, вас можуть налякати зміни в суспільстві),
  • Приймати (не заперечувати) страх дитини: «ти боїшся / тобі страшно», «боятися - це нормально», «страх допомагає бути обережним»,
  • Говорити, що згуртованість допоможе впоратися з будь-якими труднощами,
  • Не робити тему пандемії головною і основною, про яку зараз живе вся сім'я,
  • Зменшити інформаційне занурення дитини в новинні зведення (при дитині не варто переглядати новини на всіх каналах, зачитувати кожен пост зі стрічки, емоційно обговорювати вжиті заходи в державі),
  • Збільшити знання про вірус і про запобіжні заходи (благо, вже є ілюстрована інформація для дітей),
  • Інструктувати дитину, що їй потрібно зробити у разі, якщо з батьками щось станеться і вона не зможе самостійно викликати швидку допомогу (на який номер зателефонувати, яку адресу назвати, які дані про батьків дати, як описати стан батьків і т.д .). На цю тему можна написати / намалювати пам'ятку для дитини і повісити на видне місце,
  • Якщо дитина перебуває поруч з сильно панікуючим дорослим, пояснити дитині, що є такий тип людей, який не може впоратися зі своїм страхом. І ці люди не погані і не хороші, вони так обирають. А ви будете з ним «обирати життя»,
  • Незважаючи на вік, нехай дитина багато грає. Грайте і ви з нею (якщо у вас є таке бажання). У грі дитяча психіка краще і швидше опрацьовує несвідомі страхи,
  • Разом з дитиною (бажано, на ніч) придумуйте різні історії, казки, де в кінці перемагає добро, розсудливість і здоров'я ... психічне і фізичне https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:)

Бережіть фізичне і психічне здоров'я своє і своїх близьких!