«Робоче місце школяра»

Кожній дитині вдома необхідно мати постійне робоче місце. Раціонально обладнаний куточок сприяє зосередженості,а звичка підтримувати в ньому порядок виховує охайність та почуття відповідальності дитини. Для учнів бажано виділити окрему кімнату. Стіл ставлять так,щоб світло падало ліворуч. Основна вимога до обладнання робочого місця – меблі повинні відповідати зросту школяра. Висота стільця має бути такою, щоб нога всією ступнею торкалася підлога, висота стола – 55 – 65 см.(для дітей зростом 120-150)

Якщо в сім’ї декілька школярів, то робоче місце слід обладнати для кожного окремо. Безпосередня близькість робочих місць розпорошує увагу дітей, тому доцільно, щоб вони знаходилися поблизу і водночас ізольовано. Тоді кожен може займатися своїми справами. Одне з найважливіших питань в обладнанні робочого місця - забезпечення правильної пози школяра під час сидіння. Учень має сидіти глибоко на стільці, спираючись попереково-кряжовою частиною хребта на спинку. Голова – у вертикальному положенні або дещо нахилена вперед. Тулуб теж нахилений уперед, передпліччя вільно лежить на столі. Плечовий пояс розміщений горизонтально. Ноги повною ступнею спираються на підлогу чи підніжку. Відстань від очей до предметів, що розглядаються, має становити 30 – 35 см. Верхню частину книги необхідно підняти за допомогою підставки. Вам, батькам, треба подбати, щоб школяр не відволікався під час роботи, правильно поклав книжки, не сутулився, сидів у зручній позі.

Важливо привчати дитину до порядку на робочому місці.