Структура учнівського самоврядування

Структура учнівського самоврядування  виражена в різних варіантах і у кожній школі вона інакша, відповідно до умов школи. В нашій школі діють і співпрацюють учнівська рада школи та дитяча організація «Калина».

Учнівська рада виконує відповідні функції:

– Виховні

Формування в учнів національної свідомості, дисциплінованості, почуття гордості за свій народ, за свою країну, стимулювання школярів до позитивних вчинків.

– Колективно-творчі

Створення дружніх стосунків в учнівському колективі, збереження традицій села, школи, вирішення конфліктних ситуацій.

– Управлінські завдання

Включення учнів у різноманітні форми організаторської діяльності, залучення до обговорення і прийняття рішень, розподілу доручень, обліку та контролю учнівської діяльності.

До складу учнівської ради школи входять чотири комісії:

Комісія дисципліни і порядку

/вчитель-консультант Фенчак М.В./

Спортивно–оздоровча комісія

/вчитель-консультант Басараб В.І./

Культурно–масова комісія

/вчитель-консультант Лендяк Й.В./

Навчально–виробнича комісія

/вчитель-консультант Скиба А.Л./

Старости класів

/класні керівники/

Учнівську раду обирають на загальношкільних зборах, до складу учнівської ради входить 20 учнів 5-9 класів. На першому засіданні з поміж себе вони обирають голову / Чорі Каміла/ та заступника ради     /Королович Вікторія/

Така структура є результативною, бо вона дає змогу швидко передавати учнівському колективу інформацію про новинки та рішення ради, організувати будь-яку акцію, та забезпечити іі проведення;

Термін їх повноважень становить один рік. Засідання учнівської ради проводиться один раз на місяць, під керівництвом дирекції школи та педагога-організатора. Можуть бути запрошеними класні керівники.

Члени учнівської ради діють і працюють за таким принципом:

РАЗОМ ПРАЦЮЄМО!

РАЗОМ ОРГАНІЗОВУЄМО!

РАЗОМ ОЦІНЮЄМО ЗРОБЛЕНЕ!

Для всіх членів учнівського самоврядування  створені такі правила:

–  Сміливіше внось свої пропозиції;

–  Ідею іншого критикувати не маєш права;

– Часу не марнуй , пропозиції внось чітко і коротко, щоб всім було зрозуміло.

–  «Чітко втямиш то краще зробиш» - працюємо за таким принципом;

–  Не думай що ти кращий за своїх друзів, і не смій задаватись;

–  Довіру в колективі треба заслужити;

– Перш ніж прийняти рішення добре подумай і зваж всі «за» і «проти»;

– Твори, фантазуй, сміливіше шукай шляхів виконання рішень, внось свої пропозиції;

– Кожен член учнівської ради керується таким девізом:

Прийняв рішення – виконуй!

Доручив іншому – допомагай, довіряй і перевіряй!